Планета Міркувань

31 січня – День початкової освіти у Харкові

Колектив редакції газети «Початкова освіта» спільно з Харківською академією неперервної освіти провели для освітян Харківщини День початкової освіти.
Мета заходу — ознайомити вчителів початкових класів зі змінами, які відбулися у навчальних програмах із предметів інваріантної частини Типових навчальних планів, створених відповідно до затвердженої нової редакції Державного стандарту початкової загальної освіти.
Із вітальним словом виступила методист Центру здорового способу життя Харківської академії неперервної освіти Діана РОТФОРТ, яка і представила учасникам заходу шановних гостей.
Тетяна КОМАРЯНСЬКА, головний редактор газети «Початкова освіта», привітала авторів видань «Початкової освіти» на Харківщині, з якими редакторський колектив плідно співпрацює в останні роки, оголосила їм подяки та ознайомила вчителів із новими виданнями.
Потім до слова були запрошені гості: науковці, автори-розробники нових програм.
З доповіддю про нормативне забезпечення реалізації нового змісту початкової освіти (завантажити в форматі .ppt) виступила Оксана ОНОПРІЄНКО, кандидат педагогічних наук, завідувач лабораторії початкової освіти НАПН України. Пані Оксана ознайомила учасників зі змінами, які відбулися у програмі з математики, та з новим підручником, розробленим нею у співавторстві зі Світланою СКВОРЦОВОЮ, доктором педагогічних наук, професором Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського.
Ольга ГІСЬ, кандидат фізико-математичних наук, науковий співробітник ІППММ НАН України зі Львова, ознайомила освітян Харківщини зі своїм підручником з математики, зокрема з його концепцією.
Віра НАУМЕНКО, кандидат педагогічних наук, професор кафедри початкової освіти та методик гуманітарних дисциплін Київського університету імені Бориса Грінченка, ознайомила вчителів із програмою з українського літературного читання та розробленими за нею підручниками (завантжити в форматі .ppt).
Ольга ДЖЕЖЕЛЕЙ, кандидат педагогічних наук, професор, завідувач лабораторії методичного забезпечення системної освіти Школа—ВУЗ Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, ознайомила присутніх із програмою з російського читання для шкіл з російською мовою навчання.
Маріанна КОЧЕНГІНА, кандидат педагогічних наук, завідувач секції розвивального навчання Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти» — з програмою з російської мови для шкіл з російською мовою навчання.
По закінченні першої частини заходу усі охочі повправлятися практично розійшлися на майстер-класи та тренінг.
Тренінг «Від репродуктивного до продуктивного: інноваційний курс із розвитку мислення учнів початкової школи» за серією посібників О. ГІСЬ «Планета Міркувань» (проводила сама Ольга ГІСЬ).
Майстер-клас «Риторика в початковій школі» провели Віра НАУМЕНКО та Ірина СТРАТІЛАТ, учитель-методист ліцею № 241 «Голосіївський» м. Києва.
Майстер-клас «Використання інтерактивних технологій у навчально-виховному процесі початкової школи» провела Інна ОСАДЧЕНКО, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри виховних технологій та педагогічної творчості, докторант Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

А тепер про ДЕНЬ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ очима учасників заходу.

***

ДЕНЬ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ — це клас! Девізом зустрічі стали слова: «Свято завжди з нами!» Це дійсно було свято. Свято спілкування з творчими людьми, свято цікавих і корисних ідей для свого професійного зростання, свято обміну досвідом. Дякую всім за організацію свята.
Творчих успіхів, наснаги!

А. ЛЕВАНДОВСЬКА,
заступник директора з НВР
Комсомольського ліцею № 1,
Харківська обл.

***
День початкової освіти пройшов на високому рівні. Дуже сподобались коментарі авторів-розробників нових програм та підручників: Оксани Володимирівни Онопрієнко, Віри Орестівни Науменко, Ольги Михайлівни Гісь. Учитель-методист ліцею № 241 Ірина Дмитрівна Стратілат продемонструвала цікаві форми роботи над текстом, віршем, скоромовкою. Велика подяка організаторам за проведення корисного, цікавого і творчого заходу.

О. МАКСИМЕНКО,
учитель початкових класів
Комсомольського ліцею № 1,
Харківська обл.

***

Дозвольте висловити велику подяку всім організаторам семінару «День початкової освіти».
Величезне емоційно-творче враження викликав майстер-клас Ольги Михайлівни Гісь, за підручником якої я проводжу уроки з розвитку продуктивного мислення. Завдяки такому підходу уроки стають цікавішими, а учнівський інтерес глибшим.
Добре, що в заході брали участь відомі вчені країни, які зробили значний внесок у педагогічну науку нашої країни.
Хотілося б з особливою подякою відмітити виступ Ольги Володимирівни Джежелей, з якою я знайома з періоду навчання в Харківському національному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди.
Дякую за актуальність та змістовність виступів із використанням сучасних технологій.
Вдало підібраний графік роботи семінару дав можливість прослухати доповіді, взяти участь у тренінгу і відвідати виставку нової літератури.
Велике спасибі.

Тетяна ГУРКО,
учитель початкових класів
Харківської гімназії № 1

***

Я разом з колегами відвідала захід, присвячений Дню початкової освіти, що проходив у Харківській академії неперервної освіти 31 січня 2012 р. Хочу відзначити, що захід пройшов на високому рівні, був дуже інформативним, корисним, а головне — своєчасним. Коментарі авторів-розробників програм щодо новацій у навчальних програмах із предметів інваріантної частини Типових навчальних планів, створених відповідно до затвердженої нової редакції Державного стандарту початкової загальної освіти, були цікаві, ґрунтовні та доступні. Це була відмінна можливість розібратися у всіх тонкощах нововведень.
На окремі слова подяки заслуговує майстер-клас «Риторика в початковій школі», який підготували і провели Віра Орестівна Науменко, кандидат педагогічних наук, професор кафедри початкової освіти та методик гуманітарних дисциплін Київського університету імені Бориса Грінченка, та Ірина Дмитрівна Стратілат, учитель-методист ліцею № 241 «Голосіївський» м. Києва.
На майстер-класі панувала приємна та невимушена атмосфера. Віра Орестівна — справжній фахівець, просто і доступно пояснювала суть і методику викладання риторики в початковій школі, а Ірина Дмитрівна підкріплювала та ілюструвала її виступ конкретними вправами та завданнями, які виконували самі учасники майстер-класу. Було багато прикладів з практики, що особливо сподобалось.

З повагою, Ірина ШУЛА,
учитель початкових класів
Золочівської гімназії № 1,
Харківська обл.

Всі права застережено.

© "Планета Міркувань"

2002-2008.