Планета Міркувань

22 жовтня – День Початкової освіти

Шановні колеги!

22 жовтня 2010 року Київський міський Будинок учителя уже вп’яте запрошує вчителів початкових класів на професійне свято — ДЕНЬ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ. У  цей день ви матимете можливість поспілкуватися, попрацювати й обмінятися досвідом із колегами, педагогами-практиками, методистами, науковцями. День буде насичений і професійно цікавий.

Запрошуємо вас на свято, в програмі якого — семінар-практикум, майстер-клас, тренінги, психологічний практикум та «Калейдоскоп ідей»!

Програма дня

08:30–09:50 — Реєстрація учасників. Виставка-продаж навчально-методичної літератури. 

09:50–10:00 — Відкриття Дня Початкової освіти.

10:10–11:40 — Семінар-практикум «Теоретико-методичні аспекти формування ключових і предметних компетентностей молодших школярів у навчальному процесі».

Семінар проводять наукові співробітники лабораторії початкової освіти НАПН України на чолі із завідувачкою Оксаною Володимирівною ОНОПРІЄНКО.

Ви дізнаєтеся про головні засади реалізації компетентнісного підходу в процесі навчання та отримаєте відповіді на такі запитання: як розрізнити поняття «компетенція» і «компетентність»; як і які саме ключові компетентності формуються у початковій школі; чим відрізняється предметна компетентність від ЗУНів.

11:50–12:50 —    «Калейдоскоп ідей».

13:00–16:00  — Початок тренінгів, майстер-класу та психологічного практикуму.

Тренінг «Курс із розвитку продуктивного мислення учнів початкової школи»

(за серією посібників О. Гісь «Планета Міркувань»)

Проводять: Ольга Михайлівна ГІСЬ, кандидат фізико-математичних наук, учитель вищої категорії, науковий співробітник ІППММ НАН України, м. Львів; Ірина Василівна ФІЛЯК, учитель-методист, учитель початкових класів школи «Джерельце», м. Львів.

У ході тренінгу ви ознайомитесь з особливостями навчальної програми варіативного курсу «Розвиток продуктивного мислення учнів 1—4-х класів», розробленого за принципом інтеграції логіки, математики, мови та психології.

Працюючи в групах, ви матимете змогу практично опанувати методику роботи із запропонованим курсом. Ви ознайомитеся зі стратегією ігор («15 олівців», «Хибні написи», «Таблички істинності», «Метод виключення», «Чорна скринька», «Круги Ейлера», «Паліндроми», «Метаграми» тощо), які можна застосовувати не лише на уроках мислення, а й на заняттях з математики та мови.

Тренінг «Використання інтерактивних технологій на уроках читання»

Проводить: Інна Іванівна ОСАДЧЕНКО, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри виховних технологій та педагогічної творчості, докторант Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини.

Учасники тренінгу матимуть змогу відпрацювати навички практичного застосування технології інтерактивного навчання на уроках читання та ознайомляться з особливостями створення планів-конспектів уроків, побудованих із використанням цієї технології. Цей тренінг особливо цінний можливістю навчитися на практичному рівні добирати оптимальні методи інтерактивного навчання відповідно до теми уроку, специфіки змісту твору, що вивчається, з урахуванням особистісних потреб та уподобань учнів.

Майстер-клас «Особливості організації сучасного уроку математики»

Проводять: Наталія Олександрівна БУДНА, вчитель-методист, завідувач редакції дошкільного та початкового навчання видавництва «Навчальна книга – Богдан», м. Тернопіль; Марко Васильович БЕДЕНКО, вчитель-методист приватної школи «АИСТ», м. Вінниця.

Під час майстер-класу ви ознайомитеся з методикою організації та проведення сучасного уроку математики у початковій школі, навчитеся застосовувати нестандартні прийоми розв’язування творчих завдань.

Отримаєте можливість практично опанувати способи виконання завдань, що допоможуть підготувати дітей до навчання у середній та старшій школі, а також до виконання завдань олімпіадного рівня.

Психологічний практикум «Психологічні ігри для роботи з дітьми молодшого шкільного віку. На допомогу вчителеві»

Проводить: Олена Миколаївна НАУМЕНКО, дитячий психолог вищої категорії, психотерапевт за методом психодрами, арттерапевт, член Спілки психотерапевтів України, Професійної асоціації дитячих аналітичних психологів.

У ході заняття учасники ознайомляться із психологічними та психофізіологічними особливостями дітей 6—9-ти років, ефективними варіантами психогімнастики, гімнастики для очей, вправами для зняття емоційного та психологічного напруження молодших школярів, іграми, спрямованими на розвиток комунікативних навичок, деякими видами арттерапії та елементами символдрами.

«Калейдоскоп ідей»

Цей захід складатимуть презентації передового досвіду колективів шкіл і талановитих педагогів. Ознайомлення з напрацюваннями наших колег буде як цікавим, так і вельми корисним, адже ми відбиратимемо найяскравіші та найактуальніші презентації.

Увага! Кількість презентацій обмежена. Якщо ви бажаєте презентувати свій досвід, обов’язково до 2 жовтня повідомте про це редакцію і до 15 жовтня надішліть електронний варіант презентації.

Як взяти участь у заходах?

  • Протягом дня ми пропонуємо кілька різних заходів, деякі з них відбуватимуться паралельно.

  • Робочі групи формуються до 15 жовтня. Якщо якась із груп не буде сформована, за тиждень ми повідомимо вам про ануляцію заходу. Кількість учасників тренінгів обмежена.

  • Вартість участі у майстер-класі та тренінгах для наших передплатників на 2011 рік — 50 грн, для всіх бажаючих — 100 грн. Учасники — передплатники газет і журналів видавництва «Шкільний світ» мають обов’язково пред’явити ксерокопію квитанції на передплату перед початком семінару. Приймаються копії квитанцій як від індивідуальних передплатників, так і від організацій. В останньому випадку кількість учасників визначається кількістю передплачених видань. Оплата за участь вноситься під час реєстрації.

  • Заявки на участь приймаються за телефонами: (044) 537-32-00; (067) 887-86-44(моб.)

Як взяти участь у «Калейдоскопі ідей»? Дуже просто!

До 2 жовтня обов’язково повідомте про обрану вами форму презентації та час, необхідний для її проведення.

Участь у «Калейдоскопі ідей» безкоштовна, але кількість учасників обмежена.

Попередній запис є обов’язковою умовою участі у заходах!

  • Будь ласка, повідомте нам, якщо ваші плани щодо участі зміняться.

  • Проїзд і харчування — за власний рахунок слухачів.

Місце проведення: м. Київ, вул. Володимирська, 57 Київський міський Будинок учителя

Контактні телефони: (044) 537-32-00; (067) 887-86-44 (моб.)

E-mail: osvita(at)1veresnya.com.ua, osvita.1veresnya(at)gmail.com

Програма (завантажити в форматі Word)


Всі права застережено.

© "Планета Міркувань"

2002-2008.